Biżuteria srebrna z lapis lazuli – odkryj jej urok

Biżuteria srebrna cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet. Najchętniej wybierają ją panie o zimnym typie urody, czyli takie o cerze z tonami różowymi bądź oliwkowymi, oraz o platynowych lub popielatych włosach. Jednak srebro jest dla każdego, co niejednokrotnie udowodniły już celebrytki. Srebrna biżuteria najlepiej komponuje się z kamieniami w odcieniach niebieskiego. Doskonałym tego przykładem jest wszystkim znane ,,serce oceanu” z kultowego filmu ,,Titanic”. Choć nie każdego stać na diament, możemy postawić na inną, równie ciekawą opcję. Jest nią lapis lazuli.

Lapis lazuli – wyjątkowy kamień

Nietrudno o rozpoznanie lapis lazuli – kamień ma wyjątkowo nasycony, głęboki kolor. Naturalny kryształ będzie koloru niebieskiego. Niektórzy producenci wytwarzają klejnot sztucznie. Na szczęście nic straconego! Bardzo łatwo rozpoznać kamień naturalny. Wystarczy poddać kamień działaniu promieniowania ultrafioletowego. Naturalny lapis lazuli będzie pod jego wpływem świecić.
Biżuteria srebrna z lapis lazuli jest wyjątkowa nie tylko ze względu na charakterystyczny wygląd. Niegdyś wierzono, że kamień może prowokować prorocze sny, zwiększać samoświadomość i zapewniać duchowe przewodnictwo. Przypisywany jest zodiakalnym Wodnikom i Rybom.

Biżuteria z lapis lazuli – co jeszcze czyni ją niezwykłą?

Lapis lazuli jest o tyle wyjątkowym kamieniem, że perfekcyjnie współgra z biżuterią różnego rodzaju. Będzie doskonale komponować się z łańcuszkami, kolczykami i pierścionkami. Przekonaj się o tym sama, wchodząc na stronę https://misarte.com.pl/pl/c/Lapis-lazuli/65. Lapis lazuli dobrze prezentuje się też ze złotem, co pozwala uznać go za kryształ uniwersalny. Osoby, które wierzą w magiczne właściwości kamieni mogą liczyć na duchowe przewodnictwo. Biżuteria srebrna z lapis lazuli może być uznawana nie tylko za efektowny dodatek, ale również amulet sprzyjający kroczeniu ścieżką mądrości i prawdy. W starożytnym Egipcie mówiono, że kamień ma zdolność do aktywowania czakry trzeciego oka, zwiększając naszą świadomość i zdolności intelektualne.