Wulkanizacja opon – metody wulkanizacji

Wulkanizacja (Tarnów) to proces polegający na odtworzeniu zużytego bieżnika polegający na nałożeniu nowej warstwy gumy. Poznaj metody i zalety oraz wady różnych metod wulkanizacji!

Wulkanizacja (Tarnów) na zimno i na gorąco

Skuteczność wulkanizacji zależy od rodzaju jej uszkodzenia i dobrze do niego dobranej metody naprawy. Dostępne są dwie metody wulkanizacji:

  • na zimno
  • na gorąco

Wulkanizacja na zimno jest metodą szybką i tanią. Prowadzona jest we wszystkich zakładach wulkanizacyjnych. Taka naprawa wytrzymuje do kilkunastu miesięcy. Wulkanizacja na zimno jest skuteczna przy małych uszkodzeniach czoła opony.

Wulkanizacja na gorąco pozwala na naprawę większych uszkodzeń opony oraz jej boków. Charakteryzuje się wytrzymałością i trwałością. Zasadniczym minusem wulkanizacji na gorąco jest spory koszt, a także mniejsza dostępność punktów, w których można ją przeprowadzić.

Wulkanizacja (Tarnów) – na czym polegają obie metody?

Wulkanizacja (Tarnów) na zimno to inaczej wulkanizacja chemiczna. Odbywa się poprzez umieszczenie w uszkodzeniu odpowiednio dobranego wypełniacza chemicznego.

Wulkanizacja na gorąco to pełna wulkanizacja, w której odtwarza się brakującą w oponie gumę. Zostaje ona podgrzana i uzupełniona mieszanką przypominającą formę wyjściową. Naprawa tą metodą podobna jest to procesu tworzenia samej opony i może jej dokonać tylko bardzo doświadczony wulkanizator.

Dobre, sprawne opony decydują o bezpieczeństwie jazdy, dlatego rekomendujemy mieszczący się w Tarnowie serwis Ślusarczyk Auto: https://slusarczyk-auto.pl/oferta/serwis-opon. Jest to firma zajmująca się m. in. serwisem, optymalizacją i sprzedażą opon.

Najlepsza wulkanizacja Tarnów to Ślusarczyk Auto, mieszcząca się przy ul. Do Huty 31.