Najlepsza pizza – kilka ciekawostek, o których nie miałeś pojęcia

Pizzę zna chyba każdy. To jeden z najchętniej spożywanych fast foodów na świecie! Różnorodność dostępnych placków sprawia, że pizzę kochają wszyscy. Jednak wiedza na jej temat wciąż jest znikoma. Czas to zmienić! W tym artykule przybliżymy nieco fascynujące ciekawostki na temat tego dania.

Czego jeszcze nie wiesz o pizzy?

Wydawać by się mogło, że światową stolicą pizzy są Włochy. Jednak to Amerykanie spożywają jej najwięcej. Co więcej, pizza wcale nie pochodzi z Włoch! Tak naprawdę znano ją już w starożytnej Grecji. Występowała wtedy pod postacią ciasta zapiekanego z ziołami, czosnkiem i oliwkami. Włosi rozsławili pizzę, a pierwsza margherita została upieczona na cześć królowej Włoch Margherity di Savoia, skąd też pochodzi jej nazwa.

Kolejną ciekawostką są nieznane dotychczas fakty na temat wpływu pizzy na zdrowie. Niektórym wciąż wydaje się, że spożywanie placka nie należy do dobrych nawyków. W rzeczywistości jednak, istnieje dieta oparta na jedzeniu raz dziennie specjalnej pizzy, przy jednoczesnym utrzymaniu deficytu kalorycznego. Można spotkać też lekarzy, którzy zalecają spożywanie placka, ponieważ może zmniejszyć ryzyko raka przełyku. Warto tylko pamiętać, że nie każdy rodzaj pizzy będzie wykazywał takie właściwości.

Najlepsza pizza w Fordonie – jaki lokal wybierzesz?

Skoro już wiesz nieco więcej o pizzy, być może zastanawiasz się, z jakiego lokalu warto zamówić placek. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę Google interesującą Cię frazę, a następnie porównasz wyniki. Jeśli jesteś mieszkańcem Bydgoszczy może to być na przykład ,,najlepsza pizza w Fordonie”. Zwróć uwagę na opinie klientów. Powinny być pozytywne, tak jak to ma miejsce w przypadku https://pizzeria-twojesmaki.pl/lokalizacje/fordon. Wybieraj lokale, które oferują darmową dostawę przynajmniej w wybranym obrębie. Tylko pamiętaj, by przed podjęciem decyzji określić, na co masz bardziej ochotę – na klasyczną pizzę włoską, czy może amerykańską. Dzięki temu unikniesz rozczarowania i spożyjesz posiłek, na który naprawdę miałeś ochotę.