Sushi bar – co znajdziesz w menu?

Coraz popularniejsza staje się ostatnio kuchnia orientalna w najróżniejszych odmianach. Oczywiście tzw. chińszczyzna, jak zwykło się określać tego typu potrawy, jest od dawna znana. Jednak nie da się ukryć, że przez wiele lat pod pojęciem potraw azjatyckich, kryły się dla nas sajgonki z ryżem, kurczak w cieście czy rozmaite rodzaje mięs w sosie słodko-kwaśnym. Sushi było wówczas raczej egzotycznym wynalazkiem, serwowanym w nielicznych miejscach. Sytuacja jednak się zmieniła i dziś sushi bar nie jest już tak niespotykaną odmianą lokalu z kuchnią orientalną. Mimo to do dziś niektóre osoby nie wiedzą, czym właściwie jest sushi oraz z czym to się je. Warto zatem poznać temat trochę bliżej, zanim zarezerwujemy sobie stolik.

Sushi bar – surowa ryba i udziwnienia?

Z pewnością znajdą się osoby, które kategorycznie odmówią złożenia wizyty w sushi barze, obawiając się, że będą zmuszeni do skosztowania surowej ryby. Ile w tej obawie słuszności? Niewiele, biorąc pod uwagę, że chociaż takie pozycje również znajdują się w menu, to jednak nie musimy wcale zamawiać rolki z surową rybą. Większość tego typu lokali posiada opcje z grillowaną rybą, krewetką smażoną w tempurze, a nawet pozbawione mięsa sushi wegańskie. Jednak należy liczyć się z tym, że jedzenie sushi nie przypomina konsumowania kotleta schabowego. Jest to danie serwowane na zimno, którego nie jemy widelcem lecz pałeczkami lub rękami. Ponadto moczymy je w sosie sojowym, a czasem także delikatnie smarujemy ostrym wasabi. Niewątpliwie jest to bardzo ciekawe doświadczenie, które wielu osobom przypadnie do gustu.

Sushi bar – elastyczny jadłospis

Jeśli definitywnie nie odpowiada nam japońska potrawa serwowana na zimno, ale zostaliśmy zaproszeni do sushi baru, nie musimy się martwić. Poza rolkami, bardzo często w menu znajdują się także inne potrawy, których także warto spróbować. Podczas gdy nasi towarzysze będą delektować się sushi, my możemy na przykład spróbować ciepłej zupy miso, która jest popularnym japońskim przysmakiem. Mimo to, dobrze jest zajrzeć w kartę na stronie restauracji, zanim się do niej wybierzemy, aby wiedzieć, czy uda nam się coś zamówić. Różnorodne menu można znaleźć tutaj https://sushicorner.pl/. Ten sushi bar z Wrocławia przewiduje również ciepłe potrawy, sałatki oraz sushi wegetariańskie.